Kariyer Danışmanlığı

Özlem Sevilkan Nolet, 2019 yılından bu yana uluslararası Kariyer Koçu ve Danışman olarak Nolet Coaching & Consulting firması ile Hollanda ve Avrupada farklı ülkelere yönelik çalışmalar sürdürmektedir. Kariyer Koçluğunun yanı sıra 20 yılı aşkın süre Maersk, APM Terminals, ThyssenKrupp AG gibi uluslararası şirketlerde İnsan Kaynakları lideri olarak kurumsal hayatta iş deneyimine sahip olan Özlem Sevilkan Nolet, 2000 yılında Ege Üniversitesi’nden Psikoloji diplomasi ile mezun olmuştur. 2020 yılından itibaren ise, Amerikan ICF derneğinden akredite CTI eğitim enstitüsünden Co-Active Coach sertifikasyonuna sahiptir.

Uluslararası Kariyer Koçu olarak, çoğunlukla çalıştığı konular meslek seçimi, kariyer planlama, lise yerleşme, kariyer değişimi, liderlik becerilerinin geliştirilmesi, farklı kültürlerde çalışma, iş/yaşam dengesinin korunması gibi konular olup birebir veya ekip seansları gerçekleştirerek kariyer hayatında başarı ve mutluluğa odaklanmaktadır.

Aslen İzmirli olan Özlem Sevilkan Nolet, 2016 yılından itibaren ailesi ile beraber yurt dışında yaşamaktadır. Malezya, Singapur, Batı Afrika ülkesi olan Gana ve Hollanda gibi birbirinden farklı kıta ve ülkelerde yaşama ve çalışma tecrübesi edinen Özlem Sevilkan Nolet hayat prensibini “sinir tanimayan koç” olarak tanımlamaktadır. Şu an 44 yaşında olan Özlem Sevilkan Nolet, evli ve 3 erkek çocuk annesidir.