Eğitim Danışmanlığı
egitimdanismanlik

2005 yılında kurulmuş olan PLUS Education&Career, pek çok prestijli orta öğretim kurumu ve üniversitenin kurumsal çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Eğitim ve kariyer alanındaki çalışmalarıyla, hem bireylere hem de kurumlara akademik ve profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Partneri olduğu kurumların aynı zamanda tanıtım ve gelişim ortağı olarak, uluslararası eğitim ve profesyonel arenada okulların, öğrencilerin, işverenlerin ve eğitimcilerin ihtiyaçlarını karşılama misyonunu üstlenmiştir.

PLUS Education & Career Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkelerine, konusunda iddialı hizmet anlayışı ile akademik düzeyde başarıyla yürütülen danışmanlık hizmetlerini bir çatı altında toplamıştır.

Danışman kadromuz deneyimli profesyonel eğitmenlerden ve akademisyenlerden oluşmaktadır. Ekibimiz İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Türkçe dillerinde eğitim ve danışmanlık verebilmektedir.

Danışmanlarımız mühendislik, işletme, IT, hukuk, dil bilimleri, siyasi bilimler gibi dallarda bir çoğu master seviyesinde eğitim derecelerine ve sektör deneyimine sahiptirler. Danışmanlığımızdaki ana ilkeler etik, bireysel, şeffaf, doğru ve güncel bilgilerin ışığında bireyin potansiyelini maksimize ederek en iyi sonuçlara ulaşmasını sağlamak, eğitimine akademik, yabancı dil ve kişisel gelişimi hazır bir şekilde başlamasını garanti etmektir.

PLUS Education & Career yurtdışında lise, üniversite, lisans, yüksek lisans ve MBA eğitimlerinin yanı sıra yurtdışı kariyer olanakları yaratırken de danışanlarının yanında yer almakta, ileri düzey akademik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bunu nasıl mı yapıyoruz?

Öncelikle öğrencinin eğitim durumu, yabancı dil seviyesi, eğitim/çalışma hayatı geçmişi ve kişisel değerleri konusunda analizler gerçekleştirilerek olası yol haritaları çıkarılmaktadır. Bu analizler belirlenen sürede öğrencinin akademik ve yabancı dil seviyesi, ekonomik-sosyal durum, kalacak yer imkanları ve eğitim sonrası iş olanakları gibi başlıklar altında incelenmektedir.

Belirlenen yol haritasında öğrenciye tüm bu analizlerin ışığında kariyer danışmanlığından başlayıp, yurt dışı eğitimine başladığı ülkelerdeki yerel desteğe kadar devam eden çok detaylı bir danışmanlık desteği özverili bir şekilde kişiye özel planlanarak sağlanmaktadır.