NEDEN HOLLANDA 1

Eğitim düzeyi çok yüksek ülkelerden biri olan Hollanda, ünlü firmalara da ev sahipliği yapması sebebiyle ekonomik olarak dünyanın en güçlü ülkelerinden biridir. Bir çok farklı kültürden insanların bulunduğu bir ülkedir.

Lisans ve yüksek lisans alanlarında kendi dili haricinde İngilizce olarak eğitim veren Hollanda, yıllar içerisinde uluslararası öğrencilerin popüler bir destinasyonu olmuştur. Aynı zamanda  eğitim kalitesi yüksek ve zengin bir ülke olması da Holllanda’da da eğitimi cazip kılmaktadır.

Yaşamın öğrenciler açısından uygun maliyetli olması Hollanda’yı öğrenciler tarafından avantajlı konuma getirmektedir.

Dünya sıralamalarında iyi dereceler almış üniversitelerde uygun fiyatlara lisans veya yüksek lisans yapma fırsatı öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.

 

Hollanda’da öğrenciyken çalışabilirsiniz

  1. Aynı zamanda lisans veya yükseklisans yapan öğrenciler, mezuniyet sonrası, Hollanda’da 12 aya kadar kalıp buldukları işlerde çalışabilirler.

Hollanda Üniversiteleri YÖK Denkliği

Hollanda’da bulunan üniversitelerin birçoğunun kaliteli eğitim vermesi dolayısıyla ve müfredat uyumluluğu sebebiyle YÖK denkliği ve Türkiye’de geçerliliği bulunmaktadır.