Neden Hollanda

Eğitim düzeyi çok yüksek ülkelerden biri olan Hollanda, ünlü firmalara da ev sahipliği yapması sebebiyle ekonomik olarak dünyanın en güçlü ülkelerinden biridir. Bir çok farklı kültürden insanların bulunduğu bir ülkedir.

Lisans ve yüksek lisans alanlarında kendi dili haricinde İngilizce olarak eğitim veren Hollanda, yıllar içerisinde uluslararası öğrencilerin popüler bir destinasyonu olmuştur. Aynı zamanda  eğitim kalitesi yüksek ve zengin bir ülke olması da Hollanda’da da eğitimi cazip kılmaktadır.

Yaşamın öğrenciler açısından uygun maliyetli olması Hollanda’yı öğrenciler tarafından avantajlı konuma getirmektedir.

Dünya sıralamalarında iyi dereceler almış üniversitelerde uygun fiyatlara lisans veya yüksek lisans yapma fırsatı öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.

Yüksek kaliteli ve çeşitli eğitim türleri

Hollanda’da yüksek öğrenim, yüksek kalitesi ve uluslararası çalışma ortamıyla tanınır. 2.100’den fazla uluslararası eğitim programı ve kursuyla, kıta Avrupası’ndaki en büyük İngilizce eğitim programlarına sahibiz. Hollanda yüksek öğreniminin ikili bir sistemi vardır, bu da iki tür eğitim arasında seçim yapabileceğiniz anlamına gelir:

  • Araştırma üniversiteleri tarafından sunulan araştırma odaklı eğitim
  • Zuyd gibi uygulamalı bilimler üniversiteleri tarafından sunulan yüksek mesleki eğitim

Lisans veya yüksek lisans yapan öğrenciler, mezuniyet sonrası, Hollanda’da 12 aya kadar kalıp buldukları işlerde çalışabilirler.

Hollanda Üniversiteleri YÖK Denkliği

Hollanda’da bulunan üniversitelerin birçoğunun kaliteli eğitim vermesi dolayısıyla ve müfredat uyumluluğu sebebiyle YÖK denkliği ve Türkiye’de geçerliliği bulunmaktadır.

Nispeten düşük maliyetle kalite derecesi

Hollanda’da yaşam, İngilizce konuşulan ülkelerle karşılaştırıldığında pahalı değildir ve öğrenim ücretleri nispeten düşüktür. AB öğrencisiyseniz, yıllık öğrenim ücretiniz yaklaşık 2,100 €’dur. Öğrenim ücreti için kredi veya Hollanda hükümetinden burs almaya hak kazanabilirsiniz.

Uluslararası Topluluk

Hollanda’nın birçok uluslararası öğrencisi 160’tan fazla farklı ülkeden gelmektedir. Hollanda toplumu, diğer kültürler, iş dünyası ve dünya ile güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Hollandalılar açık fikirli ve doğrudandır, bu nedenle onlarla tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak kolaydır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *