Hollanda’da Üniversite Fiyatları

Hollanda Utrecht Üniversitesi Fiyatı

Lisans harcı ve ücretleri toplam € 2.060’dur. 

Utrecht Üniversitesi, yüksek itibarı olan geniş kapsamlı, uluslararası bir araştırma üniversitesidir . Utrecht şehriyle güçlü bir bağı var ve kökenleri (1636) derinlere uzanıyor.

Disiplinlerarası araştırmaları dört temayı hedefler:

  • Yaşam Bilimleri
  • Sürdürülebilirliğe Giden Yollar
  • Gençliğin Dinamikleri
  • Açık Dernekler için Kurumlar

Eğitim kavramlarını modernize etme alanında öncüyüz . Öğrenci geçme oranımız yüksektir.

Öğretimimiz ve araştırmamız güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Sıkı topluluklarda birlikte çalışıyoruz. Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılığın  önemli olduğuna inanıyoruz .

Bütün bunlar bize geleceğin toplumsal meseleleri üzerinde dünyanın her yerinden başkalarıyla çalışmak için sağlam bir temel sağlıyor .

Utrecht Hollanda Üniversite’sinin Misyon ve Vizyonu

Üniversite daha iyi bir dünya için çalışmaktadır.

Bunu, disiplinlerin sınırlarının ötesindeki karmaşık konuları araştırarak yaparlar. Yeni anlayışların uygulanabilmesi için düşünürleri yapanlarla temasa geçirirler. Öğrencilere kendilerini geliştirmeleri için alan sağlıyoruz. Bunu yaparken, hem şimdi hem de gelecekte topluma önemli katkılarda bulunuyoruz.

Dünya sorunlarının çözümünde yüksekleri hedefliyoruz. Gerekli dönüşümlere yön vermek istiyoruz. Üniversiteyi değişimin katalizörü olarak görüyoruz. Topluma yapmak istediğimiz katkı budur.

Hızla değişen bir dünyada yaşıyoruz. Küresel sorunlar karmaşıktır: nesiller veya kıtalarla sınırlı değildir ve tek bir bakış açısıyla çözülemezler.

İklim değişikliği, zenginlik dağılımı ve sağlıklı yaşam gibi temalar disiplinler arası bir yaklaşım gerektiriyor. Bu sorunları çözmek için bilimsel bilgilere ihtiyaç vardır.

Hollanda Leiden Üniversitesi Fiyatı

Lisans harcı ve ücretleri: Bölgesel Öğrenci Harcı €2.060

Uluslararası Öğrenci Harcı €10.500

1575 yılında Prens William tarafından kurulmuş ülkenin en eski uluslararası araştırma üniversitelerinden biridir. 7 farklı fakültedesi vardır ve bünyesinde çok farklı kültürlerden öğrenciler eğitim görmektedir. Aralarında Nelson Mandela, Albert Einstein ve Winston Churchill’in de olduğu çok sayıda ünlü mezuna sahip üniversite; fizik, kimya, tıp ve ekonomi gibi konularda 16 kez Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *