Hollanda’da Üniversite Bursları

Hollanda’da üniversiteler ve devlet kurumlarının sunduğu burs programları mevcuttur. Bu burslar, kısmi ve tam olabildiği gibi öğrencilerin yaşam masraflarına katkı niteliğinde de olabilir.

Bu burlardan en çok bilinen Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı ile 48 araştırma üniversitesi ve uygulama bilimler üniversitesi tarafından finanse edilen EP-Nuffic’in yürüttüğü burs programı, Holland Scholarship, Avrupa Birliği dışından gelen ve Hollanda´da lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere sunulmaktadır. Ilk üniversite yılında öğrencilere € 5,000 tutarında finansman sağlayan burs programdır.

Hollanda Bursu, lisans veya yüksek lisansını Hollanda’da yapmak isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) dışından gelen uluslararası öğrencilere yöneliktir. Hayatının şansına hazır mısın? Hollanda Bursuna Başvurun!

Hollanda Bursu, lisans veya yüksek lisansını Hollanda’da yapmak isteyen Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) – European Economic Area (EEA) dışından gelen uluslararası öğrencilere yöneliktir.

Bu burs, Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı ile birkaç Hollanda araştırma üniversitesi ve uygulamalı bilimler üniversiteleri tarafından finanse edilmektedir.

Burs tutarı 5,000 €’dur. Bunu eğitiminizin ilk yılında alacaksınız. Lütfen bunun tam öğrenim bursu olmadığını unutmayın.

Başvuru Kriterleri

 • Uyruğunuz AEA dışıdır.
 • Katılımcı Hollanda yüksek öğretim kurumlarından birinde tam zamanlı bir lisans veya yüksek lisans programına başvuruyorsunuz.
 • Seçtiğiniz kurumun özel gereksinimlerini karşılarsınız. Bunları kurumun web sitesinde bulabilirsiniz.
 • Hollanda’daki bir eğitim kurumundan diplomanız yok.

Davranış Kodu

Nuffic veya Nuffic tarafından yönetilen programlar, kabul edilemez davranışlar içeren faaliyetlerde bulunamaz. Kişilerarası veya mali suistimal veya gücün kötüye kullanılmasıyla ilgili olabilir. Nuffic, kabul edilemez davranışlarla mücadele etmek için bir Dürüstlük Davranış Kurallarına sahiptir. Ayrıca, aşağıdaki durumları/davranışları içeren faaliyetler kabul edilemez olarak değerlendirilir:

 • İflas, iflas veya tasfiye prosedürleri;
 • Vergilerin veya sosyal güvenlik primlerinin ödenmesine ilişkin yükümlülüklerin ihlali;
 • Bir suç örgütüyle ilgili davranış;
 • Kara para aklama veya terörün finansmanı;
 • Terör suçları veya terörist faaliyetlerle bağlantılı suçlar;
 • Düzensizlik;
 • Bir paravan şirket yaratmak;
 • Paravan şirket olmak.

Programlarımızı uyguladığımızda, Davranış Kurallarımızı kabul ederiz. Davranış Kurallarımızda misyonumuzu ve değerlerimizi her gün nasıl uygulamaya koyduğumuzu açıklıyoruz. Hepimizden ve bireysel Hollanda Burslarını yönetenlerden beklenen profesyonel ve etik davranışı açıklıyoruz.

Katılımcı araştırma üniversiteleri ve uygulamalı bilimler üniversiteleri

Geçen yıl aşağıda belirtilen üniversiteler Hollanda Bursuna katıldı. Ekim 2021’de 2022-2023 akademik yılı için katılımcı üniversiteler bu web sitesinde yayınlanacaktır.

Katılımcı Araştırma Üniversiteleri 2021-2022

Aşağıda, 2021-2022 akademik yılı için Hollanda Bursuna katılan Hollanda araştırma üniversitelerine genel bir bakış yer almaktadır. Bu akademik yıl için belirli kapanış tarihlerini ve çalışma alanlarını başvurmak istediğiniz kurumun web sitesinde bulabilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *